Бетонна стяжка, як базове покриття підлоги, може бути самостійно і прийняти зверху монтаж будь-якого іншого покриття. Залежно від призначення приміщення розрізняють стяжку з гідроізоляцією, теплоізоляцією. У першому випадку така стяжка виконується у кімнатах із підвищеною вологістю. Це ванна кімната, туалет і тому подібні приміщення. У другому ж заливають підлогу бетоном у тому периметрі, де важливо розмежувати опалювальну і неопалювану кімнати, наприклад електричними теплими підлогами в стяжку.

Приготування бетонної суміші

Традиційно склад для заливання готують із цементу, води, піску, щебеню. Замішуючись у певній пропорції, на виході виходить густа маса, що визначає основні властивості майбутньої статі: вологостійкість, міцність, морозостійкість, довговічність.

Основним інгредієнтом бетону, що забезпечує міцність, є цемент. Цей елемент, зв’язуючись з водою при твердінні, перетворюється на цементний камінь, який, сідаючи, може утворювати тріщини, западини, нерівності та інші огріхи. Щоб запобігти цим процесам, в суміш вводиться дрібний наповнювач із щебеню та піску. Завдяки цьому в кінці виходить монолітний, щільний каркас, сприятливий за структурою. Саме він бере на себе всі важливі процеси, такі як усадка, напруга, затвердіння. Бетон виготовляється на БСУ (бетонозмішувальна установка), які можуть бути як мобільні, так і стаціонарні, але рано чи пізно необхідно проводити ремонт БСУ .

У бетонному складі застосовують невеликий щебінь. Цементний монтаж підлоги роблять зверху після того, як вирівняють бетонну основу. Крім підвищення твердості та структурності щебеню та пісок дозволяють досягти не менш важливого ефекту – зниження вартості порівняно з цементом. Для чорнової стяжки застосовують бетон-200 із складом із цементу (одна порція), піску (3,5) та щебеню (5). До складу додають воду залежно від вологості інших компонентів. Зазвичай це 50% цементної маси.

Нижче наведені пропорції для змішування цементу (Ц), піску (П), щебеню (Щ)

Марка бетону
Масовий склад

Ц:П:Щ, кг

Об’ємний склад на 10л

цементу; П:Щ, л

Кількість бетону з

10 літрів цементу

100
1:4,6:7,0
41:61
78
150
1:3,5:5,7
32:50
64
200
1:2,8:4,8
25:42
54
250
1:2,1:3,9
19:34
43
300
1:1,9:3,7
17:32
41
400
1:1,2:2,7
11:24
31
450
1:1,1:2,5
10:22
29

Затвердевание стяжки

Естественные химические процессы, происходящие во время застывания бетона, диктуют свои температурные предпочтения. Так, чем теплее климат помещения, тем быстрее стяжка закрепится на арматуре. Обычно, температура, наиболее благоприятная, колеблется от 15 до 20 градусов выше нуля. Обозначаются и другие условия скорости затвердевания бетона. Прежде всего это марка состава и количество содержания в нем цементного включения. Второстепенным является присутствие дополнительных добавок. В условиях слишком жаркого климата в бетонную стяжку могут добавляться специальные замедляющие процесс застывания ингредиенты, так как при быстром засыхании могут появиться трещины и деформированные полости в бетоне. При появлении таких изменений почти готовый пол важно время от времени умеренно намачивать.

Если за окном стоит мороз при создании монолитного пола в состав смеси могут замешиваться антифриз в качестве натриевой соли, поташа, кальция или применяться термоустойчивые опалубки. В холодную погоду такая специализированная, компонованная смесь предотвращает заледенение пола.

Технология заливки

Выполнять бетонную стяжку нужно в определенной последовательности. Приготовленный состав принимаются класть с самого отдаленного угла спереди. В работе помогает правило, а тактика движения инструментом справа-налево позволит наполнить все полости. После того, как произведена стяжка по всем маякам, необходимо подождать пока раствор высохнет и удалить профили. Следы от них нужно заделать смесью и оставить до полного высыхания. Время готовности бетонного основания оставит не менее месяца. В течении этого времени нужно наблюдать за усадкой пола. При появлении трещин, пол нужно периодически смачивать.

Заключение

Бетонну стяжку власноруч можна зробити без проблем. Якщо ця будівельна операція для вас є новинкою в майстровому досвіді, краще не ризикувати і купити готовий бетон на нашому сайті. Головні умови успіху – вибір якісних матеріалів.